Ne Aramıştınız?
(0212) 578 17 12 (0505) 078 63 73

BOTOKS NEDİR?

Botoks aslında tıbbi bir proteindir, “Clostridium botulinum” ismiyle adlandırılmaktadır. Cerrahlar, çok uzun zamandır nöroloji ve göz sağlığı alanında kullanmaktadırlar. 12 yıla yakın bir süredir, güzellik uzmanları ve cerrahlar bu yöntemi kullanmaktadırlar.

Botoksun amacı cerrahi operasyon gerektirmeden kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktır. Bu yüzden oldukça tercih edilmektedir.

Botoks; Kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir.

Botoks Tedavisi Nasıl Yapılır?

  1. Botoks kişinin cilt yapısına, cilt özelliklerine, kas yapısına, fiziksel durumuna bakarak planlama süreci hazırlanır ve bu plana uygun tedavi başlatılır.
  2. Tedavi olacak kişinin isteğine ve talebine göre doz miktarı belirlenir, görünüşüne göre az ya da çok verilmektedir.
  3. Kişinin sağlık fiziksel yapısına bakılarak (kırışıklık, cilt yapısı) iğneler kullanılarak tedavi yapılır.
  4. Kişiye bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve herhangi bir acı hissedilmez. Eğer hasta talep ederse botoks yapılacak bölgenin uyuşturulması mümkündür.
  5. Gaziosmanpaşa Botoks sadece tedavi edilen bölge için etkili olmaktadır. Botoks yapılmayan yerlerde etki görülmesi söz konusu değildir.
  6. 2 hafta süre sonunda istenilen kıvama gelininmiş olunur.
  7. Botoks tedavi edilmeye sürekli devam edildiği takdirde kalıcılığını korumaktadır. Sürekli botoks yapılması halinde kırışıkların meydana gelme riski de ortadan kalkacaktır.

Botoks Fiyatları

Botoks fiyatlarını etkileyen birçok unsur mevcuttur. Bunlardan en önemlileri:

  • Tedavi olunacak merkezin özelliklerine,
  • Kullanılması planlanan botoksun markasına bağlıdır.

KEYS: BOTOKS NEDİR?, Botoks, Botoksun amacı nedir?, Botoks Tedavisi Nasıl Yapılır?,Botoks tedavi, Botoks kırşıklık, Botoks Fiyatları, Botoks cerrahi, Gaziosmanpaşa Botoks,