Ne Aramıştınız?
(0212) 578 17 12 (0505) 078 63 73

Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer epilasyon‘da, ışın kullanılarak kıl köklerin tahrip olması sonucu, epilasyon yapılan bölgeden, kılların tamamen temizlenmesi durumudur.

Dreambeauty güzellik merkezimizde profesyonel ekibimizle siz müşterilerimize özel cilt bakımı sunmaktayız. En son teknolojik cihazları kullanarak sizlere pürüzsüz bir cildin kapılarını aralıyoruz.

Buz lazer epilasyon teknik olarak cilt üzerindeki geniş yüzeylere etki ederek, farklı dalga boyları yayarak kıl köklerine ulaşırlar. Buz lazer, atışları oldukça sık bir şekilde gönderilerek kıl köklerine etki eder ve kıl köklerini ısıtır. Bu durum acı ve ağrının oluşmasını da engellemektedir. Diğer epilasyon çeşitlerine göre daha etkili ve kalıcı çözüm sunmaktadır. Vücut tipine göre kişiye özel seanslar belirlenerek tedavi uygulanmaktadır.

Buz lazer epilasyonun diğer isimleri ise soprano ice ve diode lazer olarak bilinmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Vücudun bölgelerine göre çeşitlilik göstermektedir. Sırt ve bacak gibi bölgeler, 1-1,5 saat, yüz çene gibi bölgeler 10-20 dakika arası sürmektedir.

Buz Lazer Epilasyon

Buz Epilasyon Etkisi Kalıcı Mıdır?

Buz lazer epilasyon hem kalın hem de ince tüyleri kalıcı olarak yok etmektedir. Vücudun bütün bölgelerine uygulanabilmektedir. Günümüz teknolojisinde, üretilen en son cihazlar sayesinde kılların tamamen yok olması sağlanmaktadır.

 

Buz Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

Vücutta bölgesel olarak en çok ve en hızlı uzayan kıllar yüz bölgesinde bulunmaktadır. Genellikle kadınlar için görsel sorun teşkil edebilmektedir. Yüz bölgesinde çıkan kıl kökleri genellikle deri altında, derinde bulunmaktadır. Bu yüzden yüzeysel yapılan epilasyonlar yüz bölgesinde kılların tekrar çıkmasına neden olmaktadır. Kılların tekrar çıkmasını önlemek için tercih edilmesi gereken epilasyon çeşidi buz lazer epilasyon olmalıdır.

Buz lazer epilasyon en güçsüz ve en açık tüylerde bile etkilidir. Bundan dolayı yüz bölgesinde bu yöntem tercih edilmektedir. Dreambeauty güzellik merkezimizde acısız, doğru yöntemlerle, işin uzmanlarıyla hijyenik ve konforlu uygulama sizleri beklemektedir.

 

Hamile Kadınlar Buz Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Lazer tekniklerinin neredeyse tamamı hamileler için uygun değildir. Hamile olduğunu öğrenen kişilerin programlarını ertelemesi tavsiye edilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda hamile kadınların ışın tedavisi görmemesi gerektiği ifade edilmektedir.

Buz lazer epilasyon hamilelik öncesinde oldukça güvenilir bir işlemdir.

 

Buz Epilasyon Erkekler İçin Uygun Mudur?

Buz lazer epilasyon erkekler için de uygulanabilir bir yöntemdir. Son yıllarda erkeklerde oldukça çok tercih etmektedir. Ağrı ve acı hissi oluşmadığından en çok tercih edilen epilasyon çeşitlerinin başında gelmektedir. Kıl türü, kökü fark etmeden bütün erkekler buz lazer epilasyon yaptırabilirler.

 

Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı Mıdır?

Buz lazer epilasyonun vücutta herhangi bir zarar yol açtığı görülmemiştir. Oldukça sık uygulanan kişilerde bile cilt tahrişi oldukça az görülmektedir. Bu nedenden dolayı iç organlara zarar vermesi mümkün değildir. Bazı hassas ciltlerde hafif kızarıklıklar görülebilir fakat kısa bir zaman sonra vücut eski haline dönmektedir. Tedavi sonrası güneşe maruz kalmamalı ve 5-6 saat duşa girmemeniz gerekmektedir. Bunların dışında buz lazer epilasyonun sağlığa hiçbir zararı bulunmamaktadır.

 

Buz Epilasyonu Kaç Seans olmalıdır?

Epilasyonun yapılacağı bölgeye göre değişim görülebiliyor. Bu yüzden bir ya da bir buçuk ay arası seanslar karşımıza çıkabiliyor. Uygulamaların süresi arttıkça seans aralığı da uzuyor bu yüzden. Hassas bölgelerde de yapılabilen bu epilasyon için çeşitli çalışmaları ön plana çıkarabiliyoruz. Acısız bir yöntem olan buz epilasyonu, ihtiyaçlarınıza en hızlı etkiyi gösterecek olan epilasyon türlerinden biridir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Buz lazer epilasyon fiyatları kişiden kişiye göre değişmekte olup sizin için uygun bir zamanda randevu oluşturmamız ve uzman tarafından cilt , kıl , ten yapınız  , daha önce işlem uygulanıp uygulanmadığı gibi bir çok faktöre göre değişir. Genelde sıfırdan başlayan kişilerde yapılan analiz sonucunda buz lazer epilasyon uygun ise yapılmaktadır. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları için bizlerle iletişime geçin yapılacak görüşme sonrasında sizlere belli bir fiyat verilebilir. Erkek lazer epilasyon veya Bayanlarda tüm vücut lazer kampanyaları İçin : 0212 578 17 12 veya 05050786373 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Buz Epilasyon ile ilgili Sık Sorulan Sorular

BUZ EPİLASYONUN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Buz işlemi, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında kalıcı yan etkisi olmaz. Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir; bu da uygulamadan sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir.

BUZ EPİLASYON VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır, zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. FDA tarafından, kalıcı epilasyon sağladığı ve güvenilirliği onaylanmıştır.

BUZ EPİLASYONDA SEANS ARALIKLARI NASIL OLMALIDIR?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Uygulama ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

BUZ EPİLASYONDA NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKLİDİR?

Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Buz epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.

EPİLASYONDA SEANSLAR NE KADAR SÜRER?

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde taranmaktadır.

EPİLASYONDA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Buz epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Buz cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta zencilerde bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.

İŞLEM YAPILIRKEN CANIM ÇOK YANAR MI?

Hayır, hissettiğiniz acı lastik çarpmasından daha fazla değildir ve acısı atış sonrası hemen geçer.

BUZ SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

İşlem sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan buzlar yanık riski taşır, bu yüzden doktor kontrolünde Buz yapılması önerilir.

TÜYLER KAÇ SEANSTA BİTER?

Herkesin fiziki yapısı ayrı olduğu gibi, kıl yapıları da ayrıdır. Özellikle vücuttaki kol altı, alt bacak, genital bölge gibi yerler minimum 4 maksimum 8 seansta biter. Yüz, kol, sırt gibi bölgelerde 6-12 seans sürebilir.

BUZ EPİLASYON ÖNCESİ NE YAPILMASI GEREKİR?

Buz epilasyondan en az bir ay öncesine kadar kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alınma işlemleri yapılmamalıdır. Buz epilasyondan 15 gün öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girilmemelidir. Tüy dökücü kremler köklere işlemediğinden, Buzden önce kullanılmalarında sakınca yoktur. Jiletleme işlemi, hiç bir zaman kıl köklerini güçlendirmeyecek ve ayva tüylerini kalınlaştırmayacaktır. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit ) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.

BUZ EPİLASYON SEANSINDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Uygulamadan sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem gören bölgeye makyaj malzemeleri rahatlıkla uygulanabilir. İşlem sonrasında, ilk 24 saat çok sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Buz epilasyon, cildin açıkta kalmış bölgelerine uygulanmışsa, sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır. Buz epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içerisinde uzama ve dökülmeye başlar veya el ile çekilerek tutulduğunda kolayca çıkar.

BUZ EPİLASYON SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Günümüzün gelişmiş yüksek teknolojik Buzleriyle, etkin dozlarda yapılan uygulamalarda, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.