Ne Aramıştınız?
(0212) 578 17 12 (0505) 078 63 73

Dermapen Nedir?

Dermapen tedavisi kendi içinde cilt problemlerine karşı çok güçlü bir tedavi şeklidir. Sivilce izleri, cilt gözenekleri, yenileme işlemleri, güneş lekelerinden dolayı oluşan deformeler, cilt sıkılaştırma işlemleri, ince çizgilerin giderilmesi ve çözümlenmesi ile ilgili ve çatlak tedavileri ile ilgili pek çok seçenek sağlıyor.

Dermapen alışmaları etkili ve uzman bir ekibimiz sizlere sunduğu için, güçlü ve yoğun bir ilerleme ile çalışmaların detaylarını kendi içinde yenileyebiliyorsunuz. Kollajen dokusunun artırılması ile yapılan bu çalışmalar, cilt üzerinde hasara uğramış dokular için yeniden aktif edilen çalışmaları çıkarıyor karşımıza ve daha sonra işlem yapılacak bölgelere özel olarak ilerleme sunuluyor. Yenilikçi bir yöntem olan bu yöntem, alanında uzman bir ekip tarafından kontrollü bir şekilde yapıldığı taktirde gerçekten etkin bir dile ulaşmış olacaktır.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermapen, cilt altında bulunan elastin ve kolajen bileşimini epidermik olarak uyarır ve cildin yenilenmesini sağlar. Bu estetik tedaviye dermapen adı verilmektedir.

dermapen yapılacak bölgeye, kişinin vücut tipine özel cihazlar kullanılmaktadır. Dermapen makinesi 90 derecelik açıyla vücuda mekanik olarak uyarım yapar ve mikro iğneler yoluyla cilde kanallar açar, cildi uyarır. Bu uyarım sonucunda cilt yenilenir ve iyileşme etkileri gözlenir.

Dermapen tedavisi boyunca cildin onarılması ve yenilenmesini hızlandırmak için, kişiye ilaç ve serum takviyesi verilmektedir. Bu yöntem sonucunda, yenilenmiş, kırışıkların yok olmaya başladığı, cildin pürüzsüzleştiği bir görünüme kavuşmuş olursunuz.

Dermapen tedavisi öncesinde ise cildinizi makyaj vb. maddelerden arındırılır, ardından cildinize ozon buharı verilerek cildinizdeki gözeneklerin tamamen açılması sağlanır.

Cerrahi Olmadan Gençleşmenin Avantajları

 • İnce çizgilerin azalması
 • Derinin sıkışması ve gerilmesi
 • Akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olması
 • Çatlak ve deri gevşemelerinin giderilmesi
 • Çok hızlı iyileşme süreci
 • Buz ile soyulmuş cilt de uygulanabilme güvenilirliği
 • Her cilt tipinde ve her bölgede uygulanabilmesi
 • Kolajen dokunun gelişmesini sağlar.

Dermapen Nerelere Uygulanır?

 • Yüz
 • El
 • Boyun
 • Saç
 • Akne, Leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan bölgeler

Dermapen Hangi Sıklıkta Yapılır?

Yapılacak ilk 3 seans arasında 1’er hafta bulunmalıdır. Kişinin vücut yapısına göre seans aralıkları belirlenebilmektedir. Gerek görülmesi halinde 4’ncü seans için 1 ay beklenilmesi gerekmektedir.

Tedavinin kalıcı hale gelebilmesi için 2 yılda bir düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir.

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dermapen kadın ve erkeklere, her yaşta kişilere yapılmaktadır. Genel hatlarıyla,  göz çevresi morlukları, yaşlanma, deformasyon, kırışıklıklar, sivilce izi tedavisinde, saç tedavisinde, yaralanma gibi tedavi yöntemleri için uygulanmaktadır. Dermapen oldukça etkili bir tedavi yöntemidir, düzenli olarak yapıldığı taktirde kalıcı olarak etkisini göstermektedir.

Dermapenin Avantajları Nelerdir?

 • Çok hızlı iyileşme süreci,
 • Derinin sıkılaşması ve gerilmesi,
 • Akne ve lekelerin azalması, tamamen yok olması,
 • Her cilt tipine ve bütün bölgede uygulanabilmesi,
 • Kolajen dokunun gelişmesi,
 • Çatlak deri ve gevşemelerinin giderilmesi,
 • Derideki ince çizgilerin azalmasında etkilidir.

Dermapen Hangi Ciltlere Yapılır?

Dermapen bütün vücut tipleri için uygun bir tedavi yöntemidir. Her türlü vücut tipine ve ten rengine uygulanmaktadır.

Dermapen Seans Ücretleri

Dermapen tedavisi için 2 yöntem mevcuttur. Güzellik ya da estetik merkezlerine gidebilirsiniz. Uygulama yöntemlerine ve metotlarına göre seans ücretleri değişkenlik göstermektedir.

Dermapen tedavisi için Dreambeauty güzellik merkezimizi arayarak size uygun fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dermapen Uygulama Fiyatları

Dermapen yaptırmak istiyorsanız, 2021 yılında, kadın ve erkek için fiyat aralığı 100 ile 1500 TL arası değişkenlik göstermektedir. Seans sayısına ve kişinin özel isteklerine göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir.

Dermapen Kampanyaları Nelerdir?

Dreambeauty güzellik merkezimizde dönemsel olarak özel indirimler uygulanmaktadır. Özel indirimler ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz, internet sitemizi ziyaret edebilir ya da telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Dermapen ile ilgili Sık Sorulan Sorular

DERMAPEN'İN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Gereksiz sıklıkla uygulanan iğnelemeler kolojenas tepkimesini aşırı derecede uyararak cilde zarar verebilir. Buda ciltte su kabarcıkları oluşmasına
sebep olur. Geçici bir durumdur.

DERMAPEN VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır. Herhangi bir zararı yoktur.

DERMAPEN SEANS ARALIKLARI NASIL OLMALIDIR?

Yapılan tedavi ve işlem yapılan bölgeye göre değişir. İşlem araları genellikle 1-4 hafta arası kadardır. Leke Tedavisinde 15-20 gün , Akneli ve skar
tedavisinde haftada bir uygulanır.

DERMAPEN'DE NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKLİDİR?

Cildin hasarına ve sorununa göre gerekli işlemler uygulandığından birden fazla seans uygulaması yapılır.

DERMAPEN'DE SEANSLAR NE KADAR SÜRER?

Lekeli ciltte 20 dk , skar , gözenek , kırışıklık, akneli cilt gibi sorunlarda 40-60 dk işlem sürer.

DERMAPEN'DE TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Tüm cilt tiplerine uygulanır. Herhangi bir fark yoktur.

DERMAPEN İŞLEMİ YAPILIRKEN CANIM ÇOK YANAR MI?

Bu işlem minumum hasarla cilde kontrollü bir şekilde kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirir. Acı ise kişiden kişiye değişir ağrı eşiğiyle alakalıdır. Daha çok alın bölgesinde hissedilir. Bu geçici bir durumdur. Sakinleştirici maskelerle acı hafifletilir.

DERMAPEN SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

İşlem sonrası gerekli önlemleri almazsanız güneş koruyucusu , tuzlu su , sıcak su , sauna , hamam gibi etkenlerden korunmazsanız yanık ve lekeler oluşabilir.

DERMAPEN KAÇ SEANSTA BİTER?

Cildin durumuna göre değişir. Yapılacak işlem seansı iz,leke 4-6 seans ,skar , kırışıklık gibi durumlarda 6-8 seansta , yoğun akneli ciltlerde 12 seansa kadar çıkabilir.

DERMAPEN ÖNCESİ NE YAPILMASI GEREKİR?

İşlemden 1 ay öncesinde herhangi bir ilaç kullanımı (Antibiyotik , Anti-Depresan , Kan Sulandırıcı) Varsa bırakılmalıdır.

DERMAPEN SEANSINDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Dermapen tedavisinin ardından güneşe karşı yüksek faktörlü koruyucular kullanılmalı. İşlem gören yüzümüzü 24 saat su ile temasını önlemeliyiz. 2 Hafta yoğun makyaj kullanılmamalı.
Sıcak duş , sauna , hamam gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.

DERMAPEN SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Dermapen uygulaması ilk hafta sonrası etkisini göstermeye başlar. 6 Hafta sonra güzel bir cilt görünümü net ortaya çıkar. En güzel etki 6 ay gibi bir sürede elde edilir. Kalıcılığı 8-15 ay arasındadır.

Dermapen Fiyatları

Dermapen fiyatları, kişinin fiziksel yapısına, seans aralığına göre değişkenlik göstermektedir. Erkek ve kadın için fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Güncel 2019 fiyatlarıyla ilgili olarak detaylı bilgi için bizimle canlı destek veya telefon yoluyla iletişime geçebilir ya da Dreambeauty’yi ziyaret edebilirsiniz.