Ne Aramıştınız?
(0212) 578 17 12 (0505) 078 63 73

Soğuk Lipoliz

İstenmeyen bölgesel yağlar; kadın, erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise; Soğuk Lipoliz’dir. Bu yöntem, bugüne kadar ki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Soğuk lipoliz yöntemi, bölgesel inatçı yağlardan kurtulmanın yolu soğuk lipoliz ile incelmedir.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor ?

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır.

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik uygulamada daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Soğuk Lipoliz

Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır. Uygulama, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?


Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.
Egzersize, diğer yöntemlere ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilinen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan kozmetik bir cihaz olan bu fikirden doğmuştur.

Soğuk lipoliz vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan uygulamadır. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece 1 seanslık işlemdir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel uygulama yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.
Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Soğuk Lipoliz ile ilgili Sık Sorulan Sorular

SOĞUK LİPOLİZ'İN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Soğuk Lipolizin yan etkileri ; ağrı , kramplar , morarma , ishal , kaslarda sertlik , kızarıklık , hassasiyet gibi tedavinin olduğu bölgede hissedilebilir. Bu belirtiler geçicidir. Herkeste aynı yan etkiyi yaratmaz.

SOĞUK LİPOLİZ VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Uygulamadan sonra günlük hayata devam edilir. FDA onaylı ve zararsızdır. Sadece uygulama esnasında kısa bir süreli uyuşukluk ve kızarıklık oluşur.

SOĞUK LİPOLİZ SEANS ARALIKLARI NASIL OLMALIDIR?

Kişinin kilosuna ve bölgesel yağlanmasına göre değişir. 3-6 Seans arasında değişiklik gösterir. İşlem aralıkları genellikle 2-4 hafta arasıdır.

SOĞUK LİPOLİZ'DE NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKLİDİR?

Herkesin vücudu yani metabolizması farklıdır. Zayıf kişilerde 2 , kilolu kişilerde 6 seansa kadar uygulama gerekebilir.

SOĞUK LİPOLİZ SEANSLARI NE KADAR SÜRER?

Kişinin kilosuna göre işlem süresi değişir. 40-60 Dk arasında seans süreleri vardır.

SOĞUK LİPOLİZ'DE TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Hayır. Her ten renginde uygulanabilir.

İŞLEM YAPILIRKEN CANIM ÇOK YANAR MI?

Seans başlatıldığında vakumlu işlem olduğundan ilk 5 dakika ağrı ve karıncalanma olabilir. Bu geçici bir durumdur.

SOĞUK LİPOLİZ SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

Bilinçsiz kişilerce ve sertifikasız cihazlarla uygulandığında dondurarak zayıflama uygulaması olduğundan işlem sonunda buz yanıkları oluşur.

SOĞUK LİPOLİZ ÖNCESİ NE YAPILMASI GEREKİR?

Seansa gelmeden önce ; ne çok aç , ne çok tok olmanız gerekir. Gelmeden 1 saat önce bol su içilmesi gerekir. İşlem öncesi 1 saat yürüyüş metabolizmayı daha çok hızlandıracaktır.

SOĞUK LİPOLİZ SEANSINDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Ağır spordan kaçınılmalı , Tuzlu besinler tüketmemeye dikkat etmeli , Bol su içilmesi gerekir (Günde 2.5 Lt) , Yediklerimize Dikkat Etmeliyiz.

SOĞUK LİPOLİZ SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Her seansta sonuçlar alınıcaktır. Fakat yediklerimize dikkat etmezsek kalıcı olmayabilir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları 2021

Soğuk lipoliz fiyatları, kişinin fiziksel yapısına, seans aralığına göre değişkenlik göstermektedir. Erkek ve kadın için fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Güncel 2021 fiyatlarıyla ilgili olarak detaylı bilgi için bizimle canlı destek veya telefon yoluyla iletişime geçebilir ya da Dreambeauty’yi ziyaret edebilirsiniz.